DEMETEVLER DERSHANELER ÖĞRENCİLERE SESLENİYOR

DEMETEVLER DERSHANELER ÖĞRENCİLERE SESLENİYOR - Keçiören YKS TYT AYT kursu, Keçiören LGS kursu, Keçiören YKS TYT AYT Dershanesi, Keçiören LGS Dershane, Demetevler YKS TYT AYT kursu, Demetevler LGS kursu, Demetevler YKS TYT AYT Dershanesi, Demetevler LGS Dershane, Demetevler Derhane ve Keçiören Derhane Ankara.Sınıf arkadaşlarına öğret.

 

Öğreterek öğrenmek gerçekten işe yarayan bir yöntemdir! Bir çalışma arkadaşınızla çalışır ve birbirinize kavramları açıklarsanız, materyali yeniden öğreniyorsunuz demektir. Öğrendiklerinizi pekiştirmenin ve bu arada birine yardım etmenin harika bir yolu! Sadece tüm gece boyunca yoğun bir seanstan kaçınmak için önceden plan yapın.

 

Odağınızı döndürün.

 

Konularınızı değiştirmek, bir konuda tükenmişliği önlerken sınavlarınız için her şeyi öğrenmenin yararlı bir yoludur. Gözleriniz parlamadan önce değiştirdiğinizden emin olun ! Bu şekilde, odağınızı korurken daha uzun süre çalışmaya devam edebilirsiniz.

 

Renkle kodlayın.

 

Sınavda olacak materyali en önemli, daha az önemli olana vb. göre renklendirmenize izin veren bir sistem oluşturun. Bu, en uygun bilgilere odaklanmanıza ve materyale öncelik vermenize yardımcı olacaktır.

 

Görselleştirin.

 

Görsel öğrenen biriyseniz, öğrendiğiniz kavramların birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu görselleştirmek için zihin haritaları veya diyagramlar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu, özellikle fen derslerinde olduğu gibi birbirini anlamaya dayalı kavramları öğrenirken faydalıdır.

 

Eğlenceli hale getir.

 

Final sınavı çalışma tekniklerinizi uyarlarsanız odaklanmanız daha kolay olur. Kendinizi test etmeyi, kısaltmalar oluşturmayı veya iyi yapılmış bir iş için kendinizi ödüllendirmeyi düşünün.

Çalışma kılavuzunda olmayan şeyleri inceleyin.
Çalışma kılavuzları her zaman kapsamlı değildir – sadece öğrenilecek ana kavramların önerileridir. Çalışma kılavuzunuzu amacına uygun olarak kullanın: bir kılavuz. Boşlukları ilgili bilgilerle doldurduğunuzdan emin olun.

Aralar vermek.
Tüm materyali bir kerede ezberleyemez veya kavrayamazsınız. Denge önemlidir – öğrenmeyi yeniden şarj etmek ve rahatlamak için mola süreleriyle ödüllendirdiğinizden emin olun.

Dinlenmiş kalın.
İyi bir gece uykusu hakkında söylenecek çok şey var. Sınavlarınız sırasında tam olarak odaklanabilmeniz için iyice dinlenmiş olduğunuzdan emin olun .
Bir çalışma programı oluşturun – ve onu takip edin.

Malzemeyi gerçekten elde edebileceğiniz parçalara bölmek çok faydalı olabilir. Bu şekilde, büyük resme bakıp bunalmak yerine, başardıklarınızın kaydını tutabilirsiniz.

Çalışma zamanınıza öncelik verin.

 

Bazı sınavlar diğerlerinden daha zor olacak, bazıları için çalışmak daha kolay olabilir. Bazıları notunuzdan daha değerli olabilir. Buna göre çalışabilmeniz için ilgili tüm faktörleri dikkate almak ve belirlemek için tüm sınavlarınızı değerlendirdiğinizden emin olun.

Önceki Yazı

ÇAMLICA MAHALLESİ DERSHANELERİ İLE VERİMLİ KONU TEKRARI

Sonraki Yazı

Demetevler Butik Dershaneler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir