ETLİK EN İYİ DERSHANE DAHA İYİ ÖĞRENMENİZ İÇİN TÜYOLAR VERİYOR

ETLİK EN İYİ DERSHANE DAHA İYİ ÖĞRENMENİZ İÇİN TÜYOLAR VERİYOR - Keçiören YKS TYT AYT kursu, Keçiören LGS kursu, Keçiören YKS TYT AYT Dershanesi, Keçiören LGS Dershane, Demetevler YKS TYT AYT kursu, Demetevler LGS kursu, Demetevler YKS TYT AYT Dershanesi, Demetevler LGS Dershane, Demetevler Derhane ve Keçiören Derhane Ankara.Bir kavramı anlamak, daha büyük resmin neresine sığdığını anladığınızda daha kolay hale gelir. Bu, ilgili kavramları bir arada gruplamak anlamına gelir. Bunu, zihin haritaları gibi grafik yöntemleri kullanarak öğeler arasındaki ilişkileri göstererek yapabilirsiniz. Bu strateji aynı zamanda her bir kavramın ilgisini anlamanıza yardımcı olur. Etlik en iyi dershane merkezlerine göre bazı kavramları hatırlamak için bir kafiye, şaka veya şarkı bulmanızı öneriyor. Kullandığınız yöntem akılda kalıcı ise kavramı hatırlamak çok daha kolay hale gelecektir. Aşina olduğunuz bir şeyle ilişkilendirildiklerinde kavramları hatırlamak da daha kolaydır.

Etlik En İyi Dershane Merkezleri Öğrendiklerinizi Betimlemenizi Söylüyor

Çoğu insan görsel öğrenicidir. Eğer siz de öyleyseniz, üzerinde çalıştığınız konuyu görselleştirmeye çalışın. Etlik en iyi dershane merkezlerine göre bunu ders kitabınızda görünen fotoğraflara ve diğer grafiklere dikkat ederek yapabilirsiniz. Ders kitabınızda hiç grafik yoksa, kendi grafiklerinizi oluşturabilirsiniz. Notlarınıza eşlik edecek resimler ve şemalar çizin veya önemli noktaları vurgulamak ve ilgili kavramları gruplamak için farklı renkler kullanın. Resimleri ve renkleri kullanmak, görünüşte sıkıcı olan malzemeleri daha ilginç ve akılda kalıcı hale getirebilir. Çalıştığınız konu size tanıdık gelmiyorsa, halihazırda bildiğiniz şeylerle nasıl ilişkili olduğunu düşünün. Çalışma konu ile halihazırda aşina olduğunuz insanlar, yerler, durumlar veya duygular arasında bir bağlantı kurmaya çalışın.

Etlik En İyi Dershane Merkezleri Kısaltmanın Önemini Vurguluyor

Kısaltma, bir grup kelimenin ilk harflerinden oluşan bir kelimedir. Hatırlamanız gereken bir terim listesine sahipseniz, kısaltma yapmak etkili bir çalışma tekniğidir. Etlik en iyi dershane
merkezlerine göre bir kısaltma kullandığınızda her bir terimin ilk harfi size hemen hatırlatılacak ve böylece tüm listeyi hatırlamayı kolaylaştıracaktır.

Etlik En İyi Dershane Merkezlerine Göre Öğrendiklerinizi Sesli Olarak İfade Etmelisiniz

Konuşarak öğrenen insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Bu nedenle Etlik en iyi dershane merkezlerine göre öğrendiğiniz kavramlar hakkında bir arkadaşınızla veya aile üyenizle konuşmalısınız. Onlarla bir münazara veya iki yönlü bir tartışma yaparak, konu hakkında daha derin bir düzeyde konuşabilecek ve konuyu daha iyi anlayabileceksiniz. Ayrıca, bilgiler hakkında yüksek sesle konuşmanın, bunu tek başınıza yapsanız bile ezberlemenize yardımcı olacağını öne süren araştırmalar da vardır.

Önceki Yazı

KEÇİÖREN EN İYİ LGS KURS MERKEZLERİ İLE SINAVLARA DAHA VERİMLİ HAZIRLANIN

Sonraki Yazı

KEÇİÖREN SANATORYUM DERSHANE ÖĞRETMENLERİ BAŞARILI ÖĞRENCİLERİN ALIŞKANLARINI ÖZETLİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir