HAYAT MOTİVASYONUNUZU GÜÇLENDİRECEK PÜF NOKTALARI

HAYAT MOTİVASYONUNUZU GÜÇLENDİRECEK PÜF NOKTALARI - Keçiören YKS TYT AYT kursu, Keçiören LGS kursu, Keçiören YKS TYT AYT Dershanesi, Keçiören LGS Dershane, Demetevler YKS TYT AYT kursu, Demetevler LGS kursu, Demetevler YKS TYT AYT Dershanesi, Demetevler LGS Dershane, Demetevler Derhane ve Keçiören Derhane Ankara.

Çinli bir çiftçinin tarlalarını sürmek için yaşlı bir atı vardı. Bir gün at tepelere kaçtı. Çiftçinin tüm komşuları yaşlı adamın kötü bir şansı olduğunu düşünüyordu.

“Kötü şans mı? İyi şans mı? Kim bilir?”

Bir hafta sonra at tepelerden gelen vahşi atlar sürüsü ile geri döndü. Bu sefer komşular çiftçiyi iyi şansı için tebrik ettiler. Cevabı yine, “İyi şans mı? Kötü şans mı? Kim bilir?” oldu. Çiftçinin oğlu vahşi atlardan birini evcilleştirmeye çalışırken, sırtından düştü ve bacağını kırdı. Herkes bunun çok kötü şans olduğunu düşündü. Tek cevabı olan çiftçi yine, “Kötü şans mı? İyi şans mı? Kim bilir?” dedi. Haftalar sonra ordu köye geldi ve savaşa gitmek için bulabilecekleri her yetenekli adamı aldı. Çiftçinin oğlunu kırık bacağı ile gördüklerinde, bıraktılar. Şimdi söyleyin; bu iyi şans mıydı? Kötü şans mı? Kim bilir?

Şeyler nadiren göründüğü kadar kötüdür. Bereketlerimiz genellikle bize acı, kayıp ya da hayal kırıklığı şeklinde görünür. Kendinize bunu hatırlatırsanız, kayıplarınızda her zaman iyi, kazançlarda bir maraz doğabileceğini bilirsiniz. Bir dahaki sefere bir hayal kırıklığının ortasında olduğunuzda, iyi veya kötü şansın henüz belli olmadığını hatırlayarak kendi motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.

Orta Düzey Beklentiler

Belki de hayatınızdaki şeylerin nasıl olacağına dair beklentileriniz var. Beklenmedik olaylar yüzünden işler yoluna gitmediğinde, doğal olarak hayal kırıklıkları yaşıyorsunuz. Ancak bir durumun belirli bir şekilde olmasını beklemek, sonuç hakkında kapalı bir fikre sahip olmanıza neden olur. Öz iradeniz sayesinde karşılaştığınız kötü olaylar için sağlam durursanız, sonunda mükafatını görürsünüz.

Her şeyi aşırı kontrol ediyorsanız, dünyaya düzen getirmenin sizin göreviniz olmadığını öğrenebilirsiniz. Senin görevin kendini bu dünyayla uyumlu hale getirmektir. Hayatın hayal kırıklıklarını ortadan kaldıramazsınız, ancak durumu kabul ederek ve en iyi şekilde değerlendirerek bunlara nasıl yanıt vereceğinizi seçebilirsiniz.

Dersler, çalışma, yaşam ve daha fazlası özel alanınızı istila etmeye devam ederken, kişisel yaşamınızı yakından takip etme, makul bir hızda hareket etme ve insani bir şekilde başkalarıyla bağlantıda kalma zorluğuyla karşı karşıyasınız. Çizgiyi çizmek size kalmış. Herhangi bir konuda çalışmak ve kişisel zaman arasındaki çizgiyi ne kadar iyi yürütüyorsunuz?

Önceki Yazı

BU BASİT ALIŞKANLIKLAR 2020’DE YAŞAM ENERJİNİZİ YÜKSELTECEK

Sonraki Yazı

YAŞAMI DAHA KEYİFLİ HALE GETİRMEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir