Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

AnasayfaPsikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Bilim Akademi Kurs Merkezi’nin kendini tanıma, disipline etme ve insan ilişkilerine saygı gösterme felsefesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programları aracılığıyla desteklenmektedir. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri velilere ve öğrencilerine sağlam bir psikolojik danışmanlık programı ve öğrenme farklılıklarına sahip öğrencilere destek sağlamak için tasarlanmıştır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik merkezi, öğrencilerin öğrenme farklılıklarıyla sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemek için ana öğretmenler ve idarecilerle birlikte çalışan özel eğitimciler, eğitim psikologları ve danışmanlık psikologlarından oluşan bir ekibi içerir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri Bilim Akademi’nin benimsemiş olduğu öğrenci merkezli eğitime ulaşmak için öğrenciler ve ebeveynleri ile iş birliği ve iletişimde her zaman çok yakındır. Hizmetler, öğrencilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak başvuru amacıyla bir uzmanlar ağı ile yakın iş birliği içinde çalışır. Dersler, seminerler ve ebeveynlik grupları, psikolojik, eğitimsel, akademik ve kariyer planlaması ilgi alanlarına yöneliktir. Bilim Akademi Kurs Merkezi’nin bünyesinde bulunan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetinin amacı keşif, fikir alışverişi, bağlanma ve gelişme için bir fırsat sunmaktır.

5/5 (2 Reviews)